Po jutru se dan poznaje: pozitivne jutarnje afirmacije

Što vam prvo padne na pamet kada se probudite? Razmišljate li o poslu koji vas danas čeka o svim onim mejlovima koji čekaju na odgovor ili o gomili papirologije koja se nakupila na radnom stolu?

​Možda su vaše misli zaokupljene nedovršenim kućnim poslovima? Ili možda razmišljate o stvarima koje vas čine sretnima? O poljupcu vašem djetetu prije nego što ode u školu ili vrtić, o zagrljaju voljene osobe ili o tome što iako nemate sve što želite, u vašem životu je sve dobro?

Albert Einstein je jednom rekao: ​”Najvažnija odluka čovjeka je da izabere u kakvom svijetu, po njegovom mišljenju, živi: prijateljskom ili neprijateljskom.” ​U kakvom svijetu vi živite i kako ga vidite, sami odlučujete. Na primjer, ja donosim odluku svakog jutra. Budim se i odmah postavljam pitanje: “Živim li u dobrom ili lošem svijetu?”.

Način na koji vidite svoje okruženje utječe na način na koji će proći vaš dan.

Remez Sasson govori o ovome sa stanovišta pozitivnog mišljenja: ” Pozitivno mišljenje daje sjaj očima, ispunjava čovjeka energijom i srećom.” Započinjući svoj dan sa svjesnom mišlju da je svijet dobar, postajete manje skloni negativnim reakcijama, ako nešto ne ide prema planu. Imate više strpljenja i nadanja.

Dobro rađa dobro

Kako će izgledati početak vašeg dana utječe na količinu dobrih stvari koje će vam se tijekom dana događati. Naime, osjećaj zadovoljstva može toliko stimulirati ljudski mozak, da on počinje odgovarati na to zadovoljstvo na takav način da se zadovoljstvo samo povećava.  Drugim riječima, što više dobra vidite u okolnom svijetu, više ćete ga dobiti.

Budeći se i izabirući (svjesno ili ne) da živite u “lošem” svijetu, živite svoj dan na potpuno drugačiji način. Osjećate se frustrirano kada vozite iza nekog sporog ili kada ste zaglavljeni u prometu. Čekanje u red vam izgleda kao vječnost. Ništa ne funkcionira kako treba, stalno vas muči iščekivanje da će nešto proći naopako (i to se dešava). Sve ovo vam još jednom dokazuje da je svijet stvarno neprijateljski.

Zdravstvene prednosti pozitivnog razmišljanja

Pozitivno razmišljanje pozitivno utiče na zdravlje čovjeka. Smanjuje rizik od depresije, smanjuje osjećaj zabrinutosti i čini nas otpornijima pred bilo kojim problemima. Ljudi koji imaju tendenciju da vide dobro, imaju tendenciju da žive duže i lakše se suočavaju sa stresnim faktorima.

Pozitivno razmišljanje smanjuje rizik od depresije, smanjuje osjećaj zabrinutosti i čini nas otpornijima pred bilo kojim problemima.

Znam kako je lako upasti u zamku negativnih misli, posebno imajući u vidu sve što se dešava u svijetu. Ali takve misli ometaju sreću. One ometaju uspjeh jer smanjuju vašu sposobnost da razmišljate, ispoljavate kreativnost i reagirate na sve što se događa na ispravan način.

Ako želite da vam bude bolje, prvi korak će biti pozitivno razmišljanje, i to čim se ujutro probudite!

Kako pozitivno započeti dan?

Evo nekoliko savjeta koji će vam pomoći da naučite primjećivati više dobrih stvari od loših:

1. Koristite samo one riječi i izraze koji pokazuju pozitivno raspoloženje: ” Danas ću imati sjajan dan” ili ” S nestrpljenjem očekujem to što će mi se danas desiti.”

2. Usredotočite se na stvari koje vas čine sretnima: “Jedva čekam nastup mog djeteta u današnjoj školskoj predstavi” ili “Uskoro ću vidjeti što ću ovim projektom dobiti!”.

3. Cijenite sve dobro: “Zahvalan sam za dobro zdravlje i za moju prelijepu obitelj!”.

4. Provodite više vremena s pozitivnim ljudima. To će  vam pomoći da postanete isti takvi!

Nitko ne može dati apsolutnu garanciju da će vas sve ovo učiniti sretnima. Ali ako se fokusirate na dobre stvari, a ne na loše, onda definitivno počinjete napredovati. Ali za sve treba vremena.

Zbog toga kada se ujutro probudite, pitajte se: ” U kakvom svijetu živim: dobrom ili lošem?”. I zapamtite, izbor je na vama.

Autor: Chris Winfield

 

Ono što mislite danas određuje kako ćete živjeti sutra

Danas je savršen dan za savršen dan

Štitnjača.hr

O životu sa štitnjačom. O životu bez štitnjače. O šarenim i sivim danima. I svemu između toga.

WordPress Ads