Uljne teksture ljeti su apsolutno poželjne

Osim u slučaju ispucane kože stopala i laktova, ulje se donedavno smatralo jednim od najnepoželjnijih sastojaka u njezi kože. Kome je uopće padalo na pamet na lice umasirati ulje, nakon što smo nebrojeno puta čuli da svi proizvodi koji sadrže ulja sigurno začepljuju pore i uzrokuju pogoršanje tena?

Veliki povratak ulja za razne probleme kože

Veliki povratak „beauty ulja“ na scenu dogodio se prije nekoliko godina, razvojem tehnologije u industriji ljepote koja je omogućila formuliranje proizvoda koji će sadržavati njegujuća ulja i osigurati njihove blagodati, bez da na koži ostavi masni osjećaj ili se nakupi u porama i uzrokuje akne. Suha i osjetljiva koža, oštećena kožna barijera, prebrzi gubitak vlage, smanjena elastičnost, povećana vidljivost bora, gruba tekstura kože – beauty ulja donijet će rješenja za najraznovrsnije probleme kože, a već odavno nisu zabranjena ni osobama masne kože.

Bez masnog osjećaja i začepljenih pora

Kako je moguće na cijelo lice nanijeti ulje, a pritom ne začepiti pore i uzrokovati akne? Odgovor leži u inovativnim formulacijama koje hrane i omekšavaju stanice kože, no dovoljno su rijetke da u porama ne stvaraju začepljenja i ne lijepe se za mrtve stanice kože. Samim time, pojava akni mnogo je manje vjerojatna, a uz redovito čišćenje lica, čak niti osobe masne kože neće osjetiti pogoršanje tena. Mineralna ulja, ali i maslinovo i kokosovo najčešće će biti preteška i uzrokovati začepljenje pora, no biljna ulja nove generacije sasvim su druga priča.

Ipak, potrebno je imati na umu jednu ključnu pretpostavku bez koje ne možemo očekivati pozitivne učinke od nanošenja ulja – moramo ih nanijeti zadnje, nakon svih ostalih proizvoda u svojoj rutini. Razlog tome je način na koji ulja djeluju – ona ne mogu hidratizirati kožu, već je stvaranjem završnog sloja zaštititi od gubitka vode, omekšati je i olakšati joj proces hidratizacije i obnove.

Multinamjenski aduti za ljepotu lica

Nakon što smo ustanovili neka osnovna pravila za korištenje njegujućih ulja za lice, vrijeme je i da objasnimo njihove glavne funkcije i benefite koje koži mogu donijeti. Već spomenuta zaštitna uloga ulja oslanja se na funkciju emolijensa – koži ne donosi dodatnu vodu, ali sprječava isparavanje postojeće vlage iz dubljih slojeva kože, što će koristiti baš svakoj koži. Osim toga, iznimna svojstva ulja pokazuju u njezi i tretiranju suhe i osjetljive kože. Ta nas činjenica ne čudi pretjerano, znajući da suhoj koži zapravo nedostaje masti koja bi stanice držala na okupu, zbog čega će nježna biljna ulja donijeti vidljivo poboljšanje već nakon nekoliko dana korištenja.

Kako niti jedan proizvod u današnjem skincare svijetu ne može postati iznimno popularan ne sadrži li i snažna anti-age svojstva, isti se princip može primijeniti i na beauty ulja. U posljednje se vrijeme javljaju njegujuća ulja namijenjena tretiranju različitih znakova starenja, od smanjene elastičnosti, preko sitnih linija i bora, pa sve do umornog i sivog tona kože.

Umiješajte ga u omiljeni puder

Baš poput seruma i krema, i ulja u svojim sastavima imaju moćne antioksidanse, vitamine, minerale i biljne ekstrakte koji će zagladiti i osvježiti ten, popraviti kvalitetu i izgled kože te s lica skinuti nekoliko godina, a najbolje od svega – mogu se umiješati u omiljenu kremu, pa čak i u tekući puder za dodatak željenog „glow“ efekta.

 

Piling za usne od šećera i kokosovog ulja

11 dobrobiti arganovog ulja

Domaći piling protiv celulita od kave i kokosovog ulja

Napravite sami prirodni gel za čišćenje lica od kokosovog ulja

Prirodna biljna ulja za baršunastu kožu

Maslinovo ulje njeguje i štiti kožu i kosu

 

Štitnjača.hr

O životu sa štitnjačom. O životu bez štitnjače. O šarenim i sivim danima. I svemu između toga.

WordPress Ads